Pompy ciepła PANASONIC

Pompa ciepła Panasonic Aquarea to rozwiązanie, które poprawi wydajność energetyczną Twojego domu, a jego instalacja będzie tańsza i prostsza w porównaniu z innymi urządzeniami.

Aquarea EcoFleX

Idealne rozwiązanie do nowych instalacji, szczególnie w warunkach ograniczonej ilości miejsca.
Nowa Aquarea EcoFleX to przełomowa pompa ciepła, która łączy jednostkę kanałową z technologią nanoe™ X, zapewniając oczyszczanie powietrza oraz odzysk ciepła na potrzeby przygotowania CWU oraz ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Wyjątkowa wydajność i oszczędność energii przy niskiej emisji CO2.

Aquarea High Performance

Do nowych instalacji i budynków energooszczędnych.
Wyjątkowa efektywność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Wysoka wydajność –współczynnik COP do 5,33 w przypadku jednostek Generacji J o mocy 3 kW.

Aquarea T‑CAP

Praca w skrajnie niskich temperaturach, modernizacja i innowacja.
Urządzenia zapewniają utrzymanie wydajności grzewczej nawet w bardzo niskich temperaturach. Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wyjściowej przy temperaturze zewnętrznej spadającej do -20°C1) bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną.

Aquarea HT

Do domów mieszkalnych ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi.
Pompy ciepła Aquarea HT – idealne do modernizacji. Zielona energia w tradycyjnych grzejnikach. Najlepsze rozwiązanie zdolne zapewnić temperaturę wody wylotowej równą 65°C, nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C.

Pompy Ciepła

Rozwiązania, które dynamicznie zyskują na popularności, szczególnie w kontekście budownictwa energooszczędnego. Pompy ciepła to nowoczesne maszyny, których podstawowym zadaniem jest ogrzewanie wnętrza budynku oraz wody użytkowej, wykorzystując przy tym zewnętrzne źródła ciepła. Jako że zasada ich działania oparta jest w stu procentach na odnawialnych źródłach energii czyni to z nich ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania domu, jednocześnie będąc inwestycją finansową, która dłuższej perspektywie czasowej prowadzi do znacznych oszczędności.

Pompy ciepła — wszystko co musisz wiedzieć

Podstawowy podział tego typu urządzeń opiera się o rodzaj źródła, z którego czerpana jest energia. Pompy ciepła dzielimy przede wszystkim na modele powietrzne - uzyskujące ciepło bezpośrednio z atmosfery — oraz gruntowe, dla których naturalnym źródłem energii jest teren wokół zabudowania. W zależności od natury układu pozyskana energia służyć może do ogrzania wody użytkowej lub stanowić główny element systemu grzewczego całego mieszkania.

Listę zalet płynących z tego rozwiązania rozpocząć należy od korzyści globalnych, gdyż pozwalają one ograniczyć ilość zużywanych paliw kopalnych, co przy większej skali zyskuje niebagatelne znaczenie w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi. Przejście na odnawialne źródła energii to jednocześnie inwestycja na lata, a konkretnie - lata niższych opłat za ogrzewanie. Najnowsze pompy ciepła są w stanie efektywnie funkcjonować nawet w temperaturach dochodzących do -20 stopni Celsjusza, co ogranicza potrzebę dodatkowego docieplania przy pomocy elektrycznych grzałek. Są to również urządzenia o stosunkowo niskiej awaryjności, jednak warto pomyśleć o regularnych przeglądach, najlepiej przed okresami intensywnej eksploatacji.

Ekologiczne systemy grzewcze

Pompy ciepła to ekonomiczne - a zarazem efektywne - rozwiązanie, kompatybilne nie tylko z nowym budownictwem, ale również z istniejącymi obiektami poddawanymi termomodernizacji. Jest to długoterminowe rozwiązanie, które z nawiązką rekompensuje koszty wynikające z inwestycji.

P.P.H.U. "ZREM-BUD”

Dział techniczny

Piotr Erbel
tel.: 535 550 485
piotr.erbel@zrembud.com

Dział handlowy

Sonia Erbel
tel.: 535 550 825
sonia.erbel@zrembud.com

P.P.H.U. "ZREM-BUD” Sonia Erbel

44-251 Rybnik ul. Pochyła 107
tel. 535 550 825
biuro@zrembud.com
NIP: 6421439481 REGON: 277819372