Fotowoltaika

Coraz więcej ludzi decyduje się na stworzenie ekologicznego budynku, zarówno na użytek mieszkaniowy, jak i na prowadzenie siedziby firmy. Stosują oni zielone odnawialne źródła energii, dzięki którym możliwe jest ogrzanie domu przy pomocy naturalnie występujących w środowisku zjawisk. Dzięki nim można rozpocząć wytwarzanie własnego prądu, co możliwe jest stosując takie urządzenia, jak baterie i panele słoneczne. Poznaj zalety jakie niesie fotowoltaika, a może wkrótce i ty będziesz się cieszył odnawialną zieloną energią słoneczną dla domu. Jeśli zdecydujesz się na założenie instalacji we własnym domu, koniecznie zgłoś się do siedziby naszej firmy, która mieści się w Rybniku, w województwie śląskim.

Baterie słoneczne – ekologiczna zielona energia dla domu

Jesteś człowiekiem, dla którego środowisko jest ważne? Zdajesz sobie sprawę z istoty dbania o naturę wokół siebie? Jeśli tak, to koniecznie zakup baterie fotowoltaiczne, w których zachodzą procesy w wyniku, których powstaje odnawialna, zielona energia słoneczna dla domu. Do jej głównych zalet należy przede wszystkim zerowa szkodliwość wobec przyrody. Podłączony do panelu inwerter DC/AC przekształca pobraną energię w prąd, który można wykorzystać na użytek domowy. Oznacza to, że podczas produkcji elektryczności nie potrzeba gazów czy paliw, których przetworzenie generuje do atmosfery planety szkodliwe substancje.

Zalety ekonomiczne paneli fotowoltaicznych

Najlepszym argumentem opowiadającym za skorzystaniem z dobrodziejstwa paneli fotowoltaiki zdecydowanie będą… pieniądze! Pomimo tego, że koszt założenia instalacji wykazuje się niezwykle dużymi wahaniami, to jednak istnieje mnogość programów umożliwiających dofinansowanie zakupu, jak i ulg podatkowych, które ostatecznie obniżają cenę. Kolejnym argumentem za założeniem baterii słonecznych jest to, że zauważa się tendencję rosnącą rachunków za prąd. Z kolei wykorzystanie zielonych odnawialnych źródeł energii sprawia, że ceny te przestają dotyczyć użytkownika! Dlatego jeśli chcesz zachować trochę grosza w portfelu na własne przyjemności, zainwestuj w baterie fotowoltaiczne.

Budowa paneli fotowoltaicznych

Instalacja składa się między innymi z modułów, które zazwyczaj umieszczone są na dachach budynków. Przed ich założeniem, robi się specjalistyczne pomiary dotyczące nachylenia zadaszenia oraz ilości promieni słonecznych, które do niego docierają i stanowią źródło energii. Panele zakłada się w miejscu, gdzie nasłonecznienie jest największe. Umożliwia to wykorzystanie potencjału całej instalacji baterii fotowoltaicznych w możliwie największym stopniu.

Ogniwo krzemowe składa się z dwóch materiałów – półprzewodników – jednego cienkiego, przepuszczającego promienie, drugiego o grubszej warstwie. Oddziela je tak zwana bariera potencjałów. Wśród tych elementów zachodzi właśnie transformowanie źródła odnawialnej zielonej energii słonecznej w elektryczną. Następnie wytworzony w ten sposób prąd stały, przenoszony jest do falownika, którego zadaniem jest zmiana prądu stałego w zmienny, możliwy do wykorzystania w domu. Z falownika z kolei jest on kierowany do budynku.

Panele słoneczne jako źródło prądu

Ogółem rzecz ujmując, bateria słoneczna działa w ten sposób, że pobiera odnawialną zieloną energię z odpowiedniego źródła, która następnie jest transformowana w inwerterze DC/AC. Po tym wykorzystuje się ją do zasilania urządzeń w domu lub firmie. Jest to możliwe dzięki zajściu efektu fotowoltaicznego w bateriach. Jednakże to nie koniec procesów, które muszą zajść zanim będziemy mogli korzystać z komputera lub mikrofalówki całkowicie za darmo. W instalację wyposaża się również inwerter solarny zwany również falownikiem – jest on źródłem zmian zielonego prądu stałego (wytwarzanego przez baterie fotowoltaiczne) w prąd zmienny, który wykorzystuje się do zasilania sprzętów w domu lub siedzibie firmy.

Przyszłość odnawialnych źródeł

Zieloną energię wykorzystuje się coraz częściej nie tylko ze względu na opłacalność, ale również ze względu na większą świadomość ludzi dotyczącą ochrony środowiska i dbania o naturę. Rozwój możliwości, jakie dają instalacje wskazuje, że w przyszłości będzie coraz częściej wykorzystywało się fotowoltaikę, panele i inne formy generowania prądu dzięki odnawialnym źródłom.

P.P.H.U. "ZREM-BUD”

Dział techniczny

Piotr Erbel
tel.: 535 550 485
piotr.erbel@zrembud.com

Dział handlowy

Sonia Erbel
tel.: 535 550 825
sonia.erbel@zrembud.com

P.P.H.U. "ZREM-BUD” Sonia Erbel

44-251 Rybnik ul. Pochyła 107
tel. 535 550 825
biuro@zrembud.com
NIP: 6421439481 REGON: 277819372